• 22885890-95(021) - 41936(021)

۱۰ غذای برتر برای موهای سالم

۱۰ غذای برتر برای موهای سالم

برای آشنایی با غذای برتر برای موهای سالم این مقاله را مطالعه کرده و از غذای سالم مو برای موهای خود استفاده نمایید.

ماهی قزل آلا برای داشتن موهای براق

ماهی هایی از قبیل قزل آلا، ساردین و ماکرل دارای اسیدهای چرب سالم، امگا 3 هستند. بدن شما نمی توانید این چربیهای سالم را تولید کند؛ بنابراین می بایست آنها را از غذاها یا مکملها تامین کنید. آنها شما را از بیماری ها محافظت می کند؛ همچنین بدن شما به آنها برای رشد و براق نگه داشتن و پر پشتی موها نیاز دارد.

رشد مو با ماست یونانی

ماست یونانی دارای پروتئین بوده که بنیان موهای شما هستند. همچنین ماست یونانی دارای ترکیبی است که به جریان خون در کاسه سر و رشد موها کمک می کند. این ترکیب ویتامین B5 ( همان اسید پانتوتنیک) می باشد که ممکن است در مقابل کم پشتی و ریزش موها کمک کند. محتمل است که اسید پانتوتنیک را به عنوان جزیی در برچسب محصولات مربوط به مو و مراقبت از پوست دیده باشد.

اسفناج برای مقابله با موهای شکننده

همانند بسیاری از سبزیجات برگ دار با رنگ سبز تیره، اسفناج سرشار از مواد مغذی خارق العاده می باشد. اسفناج دارای ویتامین A، به همراه آهن، بتا کارتون، فولیک اسید(فولیت) و ویتامین C می باشد. اینها با هم و برای داشتن یک سر و موی سالم کار می کنند. همچنین این ترکیب، موهایتان را مرطوب نگه می دارند؛ لذا موها نمی شکند. قصد دارید کمی آن را مخلوط کنید؟ کلم پیچ انتخاب مناسب دیگری از سبزیجات می باشد.

گواوا برای جلوگیری از شکنندگی

میوه ی گرمسیری مملو از ویتامین C می باشد. این ویتامین از شکنندگی موهایتان جلوگیری می کند. یک فنجان از گواوا 377 میلی گرم ویتامین C دارد. که این مقدار 4 برابر حداقل مصرف توصیه شده ی روزانه است. استفاده ی اضافی!

حبوبات و غلات غنی شده با آهن برای جلوگیری از ریزش

دریافت آهن بسیار اندک ممکن است منجر به ریزش مو شود. اما می توانید این ماده ی مغذی مهم را در حبوبات غنی شده، غلات ، پاستا، سویا و عدس بیابید. گوشت گاو به ویژه ی گوشت اعضایی مانند کبد (جگر سیاه) مقدار زیادی آهن دارد. همچین صدف و سبزیجات با رنگ تیره دارای آهن هستند.

ماکیان بدون چربی برای ضخامت

هنگامی که شما پروتئین کافی دریافت نمی کنید؛ رشد مو از دست می رود. چون رشد متوقف می شود و موهای قدیمی می ریزد؛ شما ممکن است ریزش مو داشته باشد. برای دریافت پروتئین از گوشت، گزینه های بدون چربی مانند جوجه یا بوقلمون را انتخاب کنید که دارای چربی اشباع شده ی کمی نسبت به گوشت گاو هستند.

سیب زمینی شیرین برای مقابله با لاک های راکد

آیا دارای موهای خشک هستید که درخشندگی و براقی خود را از دست داده است؟ سیب زمینی شیرین سرشار از یک آنتی اکسیدان به نام بتا کاروتن است. بدن شما بتا کاروتن را به ویتامین A تبدیل میکند. که از خشکی و نداشتن رشد در موها جلوگیری می کند. همچنین این آنتی اکسیدان غدد روی سر را برای تولید یک مایع روغنی به نام سبوم(چربی پوست) ترغیب میکند که از موها در برابر خشکی محافظت می کند. همچنین می توانید بتا کاروتن را در سبزیجات نارنگی رنگ مانند هویچ، کدو، طالبی و انبه بیابید

دارچین برای گردش خون

این ادویه را در بلغور، نان تست و در کافه خو می پاشید. این ماده به گردش خون کمک می کند. با این رخداد اکسیژن و مواد مغذی به فولیکولهای موی شما آورده می شود.

تخم مرغ برای رشد

ورودی های پروتئین و آهن زمانی پوشش داده می شود که شما تخم مرغ را بخورد. تخم مرغ سرشار از یک نوع از ویتامین B به نام بیوتین است که به رشد موها کمک می کند. نداشتن مقدار کافی از این ویتامین نمی تواند منجر به ریزش مو شود. همچنین بیوتین به تقویت ناخنهای شکننده کمک می کند.

صدف برای پر کردن

صدف سرشار از «روی» می باشد. هنگامی که شما به اندازه ی کافی این ماده معنی در رژیم غذایی ندارید؛ ممکن است ریزش مو حتی در مژه های خود داشته باشید. سلولهایی که موها را می ساند متکی به روی هستند تا به این سلولهای در سخترین فعالیت ها کمک کند. همچنین می توانید این ماده ی معدنی را در گوشت گوساله ، لابستر و غلات غنی شده بیابید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس ایمیل

info@royanmoo.com

دانلود اپلیکیشن

محاسبه هزینه کاشت مو
جهت مشاوره در واتساپ بر روی دکمه پایین کلیک نمایید
contact us
map