• 22885890-95(021) - 41936(021)

پیوند مو چیست؟

پیوند مو چیست؟

پیوند مو

یک نوع از جراحی است که موهایی که از قبل داشتید برای پر کردن یک ناحیه با موهای تُنُک یا طاس استفاده میشود.

معمولا این شیوه را در مطب پزشک دریافت می کنید. ابتدا؛ جراح پوست سرتان را تمیز می کند و داروی بی حسی در پشت سرتان تزریق می کند. پزشک شما یکی از دو روش برای کاشت را انتخاب می کند: جراحی نوار واحد فولیکولی (FUSS) یا استخراج واحد فولیکولی (FUE) را انتخاب می کند.

در FUSS، جراح یک نوار 6 الی 10 اینچی از پوست را از پشت سرتان بر می دارد. پزشک آن را جدا کرده و پوست سر را بخیه می زند. این ناحیه فورا به وسیله موهای اطرافش پنهان می شود.

سپس؛ تیم جراحی نواری که از پوست سر جدا شده را به 500 تا 2000 گرافت کوچک تقسیم می کند که هر یک از این گرافت ها از یک یا تعدادی مو تشکیل شده اند. تعداد و نوع گرافت که دریافت خواهید کرد به نوع، کیفیت، رنگ موها و اندازه ناحیه ای که کاشت انجام می شود؛ بستگی دارد.

اگر شما شیوه ی FUE را دریافت نمایید؛ تیم جراحی پشت سر را کوتاه می کند. سپس ، پزشک فولیکولهای مو را یک به یک از ناحیه ی مورد نظر جدا می کند. این ناحیه با نقاط کوچک بهبود می یابد که موهای موجود شما آن را پنهان می کند.

بعد از آن مرحله، هر دو شیوه مشابه هستند. سپس پزشک گرافت ها را آماده می کند؛ جراح ناحیه ای که مو در آن کاشت می شود را تمیز و بی حس می کند و سوراخ یا شکاف هایی را با چاقوی کوچک جراحی یا سوزن ایجاد کرده و با ظرافت هر گرافت را در یکی از سوراخ ها قرار میدهد. همچنین، جراح احتمالا از کمک بقیه ی اعضای تیم برای کاشت گرافت ها بهره می برد.

بر مبنای اندازه ی کاشت که شما دریافت می کنید، فرآیند ممکن است حدود 4 الی 8 ساعت طول می کشد. بعدها چنانچه از دست دادن موها ادامه پیدا کند یا تصمیم به کاشت انبوه تر بگیرید؛ ممکن است به شیوه ی دیگری نیاز داشته باشد.

انتظارات و دوره ی بعد از عمل

بعد از عمل؛ پوست شما ممکن است خیلی حساس شود. ممکن است داروهایی برای درد در چند روز اول نیاز باشد. جراح یک پانسمان را بر روی سر شما برای حداقل یک الی دو روز قرار خواهد دارد. همچنین جراح ممکن است آنتی بیوتیک یا ضد التهاب را برای مصرف شما در چند روز اول تجویز کند. اغلب مردم قادر هستند 2 الی 5 روز بعد از عمل به سر کار خود بر گردند.

در طول 2 الی 3 هفته پس از عمل، موهای پیوندی می ریزد؛ اما باید رشدهای جدید را یا جند ماه مشاهده نمایید. اغلب مردم، مشاهده خواهند کرد که 60 درصد از موهای جدید بعد از 6 الی 9 ماه رشد میکند. تعدادی از جراحان داروی رشد موی «مینوکسیدیل (راگاین)» را برای افزایش رشد مد بعد از کاشت تجویز می کنند اما واضح نیست که این شیوه به چه خوبی نتیجه می دهد.

مخاطرات و هزینه های درمان

هزینه ی کاشت مو به طور عمده به میزان موهای منتقل شده بستگی دارد. پوشش بیمه ای خاصی نیز در این زمینه وجود ندارد.

اشتراک گذاری :

دیدگاه در"پیوند مو چیست؟"

  1. royanadmin

    هزینه کاشت مو

  2. royanadmin

    توصیه های بعد ارز کاشت ابرو

دیدگاه خود را بنویسید

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس ایمیل

info@royanmoo.com

دانلود اپلیکیشن

محاسبه هزینه کاشت مو
جهت مشاوره در واتساپ بر روی دکمه پایین کلیک نمایید
contact us
map