• 22885890-95(021) - 41936(021)

آیا مزوتراپی در رشد مو موثر است؟

مزوتراپی مو

آیا مزوتراپی در رشد مو موثر است؟

آیا مزوتراپی در رشد مو موثر است؟

آلوپسی که معمولا به عنوان ریزش مو یا طاسی، شناخته می شود، به مشکل از دست دادن موی پوست سر و بدن گفته می شود. افراد زیادی در سراسر دنیا با این مشکل دست به گریبان هستند. و معمولا در هر دو جنس زن و مرد دیده می شود؛ اما شدت و الگوی ریزش موها در افراد مختلف متفاوت است. با این حال، واژه طاسی به طور کلی برای توصیف ریزش موی مردانه در نقاط خاصی از پوست سر مورد استفاده قرار می گیرد. با مشخص شدن ریزش مو، ریزش موی سر به طور عمده ناشی از شیوه زندگی ناسالم، عدم تعادل هورمونی، پیری، عوامل ارثی، مصرف استروئیدها و سایر فرم های شدید دارو، بیماری، حاملگی در زنان، استایل مو و شیوه های مراقبت بهداشتی ضعیف، استرس روانی و فیزیولوژیک و شوک، تریچتیلومیا یا اختلال کشیدن موها مصنوعی و … اتفاق می افتد. این مشکل مزمن مو را می توان با دارو، درمان های بالینی، جایگزینی مو و ترمیم مو درمان کرد. دنبال کردن درمان های طبیعی و حفظ رژیم غذایی سالم برای کمک به حل مسئله بهتر است.

مزوتراپی برای رشد مو به چه معنا است؟

مزوتراپی یک روش جایگزین است که به درمان طاسی در مردان و زنان کمک می کند و باعث کاهش و پیشگیری از ریزش مو، تحریک رشد مو و درمان الگوی طاسی مردانه می شود. فرآیند این درمان به این صورت است که پروتئین ها، ویتامین ها و سایر مواد مغذی و عوامل رشد را در پوست بیمار مبتلا به ریزش مو تنظیم می کند. این کار به وسیله تزریقی با حداقل دردناکی، مواد مغذی و تقویت کننده ها با کمک یک اسلحه مخصوص به پوست سر بیمار منتقل می شود و با این کار پوست سر تغذیه و آبرسانی می شود. این کار همچنین باعث شروع متابولیسم سلولی، از بین بردن عفونت ها؛ ترویج و تسریع رشد مو، بهبود گردش خون در پوست سر و تقویت و احیای فولیکول های مو برای کمک به ساخت موهایی های متراکم، بلند، قوی و سالم می شود. این درمان نسبتا سریع تر از همتایان خود عمل می کند؛ زیرا به تدریج باعث ترمیم موی آسیب دیده به سبب ترشح هورمون های مردانه می شود. مزوتراپی با خنثی سازی اثرات هورمون DHT  به رشد سریع رشته های جدید مو کمک می کند.

در مزوتراپی برای رشد مو از چه تکنیکی استفاده می شود

مزوتراپی برای رشد موعبارت است از تزریق مایع غنی از مواد مغذی در لایه مزودرم پوست سر – لایه زیر اپیدرم که به عنوان یک پیوند دهنده بین لایه چربی و بافت پوست عمل می کند. این کار با کمک یک تفنگ ویژه انجام می شود که یک سوزن استریل در آن تعبیه شده است و به وسیله آن مواد به پوست سر بیمار تزریق می شود. این درمان معمولا طی یک دوره هشت جلسه ای، هر هفته یک و نیم ساعت به طول می انجامد. در هنگام استفاده از این درمان باید صبور باشید؛ زیرا نتایج قابل مشاهده تنها پس از جلسه پنجم اتفاق می افتد. مواد استفاده شده در این درمان، بستگي به علت ريزش مو دارد. از آنجایی که این ماده به طور کلی حاوی ویتامین ها، مواد مغذی و دیگر مواد سازگار با بافت است، معمولا عوارض جانبی و یا واکنش های آلرژیک در آن دیده نمی شود. بیمارانی که این درمان را انجام می دهند، هیچ دردی را احساس نمی کنند و یا حداقل درد و ناراحتی در این روش درمانی احساس می شود. مزوتراپی یک راه حل آسان برای از بین بردن مشکلات مزمن پوستی است؛ با این حال، افراد مبتلا به بیماری های پوستی، التهاب پوستی، دیابت، هموفیلی و زنان باردار نباید این درمان را انتخاب کنند، زیرا ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در وضعیت سلامت آنها می شود. یکی دیگر از مشکلات مو و پوست سر که می تواند توسط مزوتراپی درمان شود، شوره سر است. با این حال، این گزینه تنها پس از مشاوره با متخصص پوست و تعیین علت شوره سر و سپس درمان آن امکان پذیر است.

مرقبت و نگهداری

این درمان شگفت انگیزمی تواند بیمار را از جراحی کاشت مو و سایر درمان های دردناک و گران قیمت بی نیاز کند؛ اما برای کسب نتایج بهتر و سریع تر، بیمار باید رژیم غذایی سالمی را دنبال کند، از مصرف مواد غذایی ناسالم و مضر خودداری کند و یک برنامه ورزشی مدون و رژیم تناسب اندام داشته باشد.

مجموعه کلینیک های تخصصی کاشت موی رویان سلامت

  • کاشت مو و ابروی طبیعی
  • تنها مجموعه ارائه دهنده ضمانت نامه رویش مجدد موی سر از طرف بیمه ایران
  • ضمانت نامه کتبی از رویان کلینیک برای کاشت ابرو
  • شرایط اقساطی و انجام توسط جراح و متخصص پوست
  • در صورت عدم رشد موهای کاشته شده کل هزینه دریافتی توسط بیمه ایران عودت می شود

در کلینیکهای مجهز و دارای مجوز با بهره گیری از کادری مجرب و استفاده از به روز ترین متد کاشت برای اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان در رابطه با خدمات ، هزینه ها، و … با شماره تلفن زیر تماس فرمایید.

41936-021

02122885290-95

شعب تهران بزرگ

شهرک غرب بلوار دادمان

قیطریه-اندرزگو

مشاورین تلگرام

royanmoobot@

دیدگاه خود را بنویسید

کانال تلگرام

مشاوره مستقیم

صفحه اینستاگرام

مشاهده خدمات

آدرس ایمیل

info@royanmoo.com

دانلود اپلیکیشن

محاسبه هزینه کاشت مو
error: Content is protected !!
جهت مشاوره در واتساپ بر روی دکمه پایین کلیک نمایید
contact us
map